katılım şartları
ZEKA KÜPÜ ÇOCUKLAR İLKOKUL 3. 4. SINIFLAR VE ORTAOKULLAR ZEKA OYUNLARI TURNUVASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ
Yarışmanın adı ZEKA KÜPÜ ÇOCUKLAR İLKOKUL 3. 4. SINIF VE ORTAOKUL ZEKA OYUNLARI TURNUVASI
Yarışmanın konusu Zeka Oyunları
Türü Yarışma
Amacı Öğrencilerin zihinsel kapasitelerinin, becerilerinin geliştirilmesinde zeka oyunları etkili bir araçtır. Zeka Oyunları Yarışmaları ile öğrencilerin eğlenceli vakit geçirirken analitik düşünme teknikleriyle tanışmaları ve bu becerilerini geliştirmelerini sağlamak amaçlanmaktadır.
Hedef kitle Trabzon’daki resmi ve özel, tüm ilkokulların 3.4. sınıf ve ortaokul öğrencileri
Yarışmanın dayanağı Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği Yarışmalar Madde 22 Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği Yarışmalar Madde 22
Yarışma takvimi Son başvuru tarihi: 26 Şubat 2018 Pazartesi
Yarışma Tarihi: 8-9 Mayıs Salı ve Çarşamba / 09.30 – 17.30
Katılım koşulları
  1. Trabzon’daki resmi ve özel tüm ilkokulların, 3. 4. Sınıf ve ortaokul öğrencileri yarışmaya katılabilir.
  2. Her okul 3. sınıf 4. Sınıf ve ortaokuldan seçeceği en fazla 3’er kişilik takımlar halinde toplam 12 öğrenci ile yarışmaya katılabilir.
Yarışma şartları
  1. Öğrencilerin yarışma sırasında okul kimliğini yanında bulundurmaları gerekmektedir.
  2. Yarışma maksimum 480 öğrenci ile yapılabilecektir. Yarışmaya katılacak okullar başvuru tarihine göre belirlenir. Yarışmaya katılmak için başvuran, ancak daha sonra katılmaktan vazgeçenlerin bilgi vermesi gerekmektedir. Yarışmaya gelmeyen okulların yerine yedek olarak seçilen okullar alınacaktır.
  3. Puanlama ile ilgili bilgiler soru kitapçığında verilecektir. Ortahisar Milli Eğitim müdürlüğü tarfından Ön başvurular sonucunda belirlenen okulların başvurularını www.trabzonortahisar.bel.tr adresindeki katılım formunu doldurarak en geç 26 Şubat 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar bildirmeleri gerekmektedir. Yarışmaya kayıt yaptıran okullar ve öğrenciler yarışma öncesinde internet sitesinde duyurulacaktır.
  4. Yarışmaya katılacak tüm öğrencilerin, www.trabzonortahisar.bel.tr internet sitesinde yer alan “Çalışma Dosyası”ndaki soru açıklamalarını okumalarını ve örnek soruları çözmelerini öneririz.
  5. Yarışma programı ve yarışmada çıkacak soru türlerinin açıklandığı “Yönerge Dosyası” www.trabzonortahisar.bel.tr internet sitesinde duyurulacaktır.
Başvurunun
yapılacağı yer
Yarışma web sitesi.  www.trabzonortahisar.bel.tr
Yarışma yeri

Panagia Otel

E- Posta: zekakupucocuklar@hotmail.com
Yarışma Hakkında Bilgi için TBT: Serhan KALAY : 0507 555 42 69
Ortahisar Mlli Eğitim Özel Büro: Gülşah TOKSOY : 0506 725 69 85

Bu Etkinlik Ortahisar Belediyesi Tarafından Geçekleştirilmiştir